Haber

Gölcük Belediyesi Hatay’da Hijyeni Koruyor

Yüzyılın afetinde ağır hasar gören illerin ortasında yer alan Hatay’da depremzedelerin hijyen ve dezenfekte edilmesi için yürütülen çalışmalar Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in uyumuyla devam ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yüzyılın felaketi Kahramanmaraş depreminde ağır hasar gören Hatay’da depremzedeler için yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Hatay’ın tüm ilçelerinde depremzedelerin sağlığı için başlatılan ilaçlama, hijyen, ilaçlama, kemirgenlerle mücadele ve çöp toplama faaliyetleri Önder Sezer’in uyumunda devam ediyor.

KURUMLARA GEREKLİ UYUM

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, çalışmalar kapsamında Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile Arsuz, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Belen ilçelerini ziyaret etti. Önder Sezer, ziyaretlerde Hatay’ın tüm ilçelerine araç, personel ve malzeme sevk ve idaresini planlayarak tüm kurumlar arasında gerekli koordinasyonu sağladı. Başkan Sezer, ilçelere yaptığı ziyaretlerde depremzedelerin taleplerini dinlemeyi de ihmal etmedi.

GÖLCÜK BELEDİYESİ EKİBİ HATAY’IN HER NOKTASINDA

Çalışmalar kapsamında Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; Defne ve Antakya’da enkaz alanlarında ve çadır kentlerde ilaçlama, kireçleme, ilaçlama ve kemirgenlerle mücadele çalışmalarını sürdürdü. Gölcük Belediyesi’nin Defne’de kurduğu aşevinde her gün 1500 kişiye sıcak yemek servisi devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu