Haber

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut’tan Başkan Soyer’e ziyaret

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Toplantıda İzmir’e ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’de bulunan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’u ağırladı. Ziyarete Nikolaus Meyer-Landrut’un eşi Brigitte Meyer-Landrut ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Toplum, Temel Haklar, Yargı ve İçişleri Bölüm Lideri Alexander Fricke de katıldı.

Soyer: “Fuarlar İzmir’de herkese dokunuyor”

Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir ekonomisindeki dinamizmden bahsederek, “Bütün zorluklar şehri ve iş insanlarını krizlere karşı dayanıklı kılıyor. “Durum ne olursa olsun kendilerini geliştiriyorlar” dedi. Lider Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fuar organizasyon şirketi İZFAŞ’ın bu yıl 40’a yakın fuar düzenleyeceğini belirterek, “Fuarlar İzmir’de herkese dokunuyor. Fuarlardan oteller, taksiler ve esnaf para kazanıyor” dedi.

İzmir temasları kapsamında Ege Üniversitesi’ndeki teknoparka gittiklerini söyleyen Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, üniversiteler arası iş birliğinin önemine vurgu yaparak, “Bir şehrin kardeş şehirleri ve ortakları varsa üniversitelerin bu şehirlerde yer aldığını düşünüyorum. şehirler işbirliği yapabilir.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cifteler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu